Bezpieczny letni spacer

Nadeszła ulubiona przez większość z Was pora roku – lato. Myśląc o lecie od razu robi nam się cieplej bo lato to słońce, długie ciepłe dni, wakacje i wypady za miasto z naszymi pociechami :-)

Warto jednak pamiętać o tym, że słoneczko mimo tego że jest tak miło kojarzone, może przysporzyć skórze, zarówno naszej jak i naszego dziecka wiele zła. Szczególnie, jeśli korzystamy z niego bez jakiegokolwiek zabezpieczenia w postaci kremów z filtrami UV. Bardziej mimo wszystko powinniśmy się skupić na skórze dzieci, ponieważ jest ona wrażliwsza i nie posiada jeszcze naturalnych mechanizmów ochronnych, a każde poparzenie zwiększa nam ryzyko wystąpienia nowotworu skóry w późniejszym czasie. Pamiętaj też, że Twoje dziecko narażone jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych zarówno w upalne dni, jak i pochmurne i podczas przebywania w cieniu. Skóra najmłodszych zatem powinna być chroniona zawsze wtedy, kiedy przebywa ono na zewnątrz.

Przykazania każdej mamy w słoneczne dni:

  • Letnią porą na spacer z dzieckiem nie wychodź w godzinach 10 – 16, gdyż wtedy promieniowanie słoneczne jest największe.
  • Tobie jest gorąco? Dziecku też. Nie ubieraj go zatem zbyt grubo.
  • Pamiętaj o nakryciu głowy dziecku.
  • Maluszki poniżej 1 roku życia nie powinny być bezpośrednio wystawiane na słońce. Plażowanie z takim maluszkiem, szczególnie w czasie upałów to nie jest dobry pomysł!
  • Wychodząc z dzieckiem na zewnątrz, odpowiednie wcześniej (około 30 minut przed wyjściem) nasmaruj jego delikatną skórkę kremem z filtrem UV, przeznaczonym specjalnie dla naszych pociech np. Nivea Baby Krem ochronny na słońce.
  • Krem do twarzy to krem do smarowania twarzy, natomiast kremem do całego ciała można posmarować całe ciało – jak wskazuje nazwa.
  • Wybierając krem lub olejek zwróć uwagę na to, czy ma działanie nawilżające skórę naszego dziecka.
  • Jeśli Twoje dziecko kąpało się w morzu lub jeziorze, po wyjściu z wody nałóż na jego ciało kolejną warstwę kremu ochronnego.

Natomiast przykazanie przyszłej mamy jest jedno! Opalanie w ciąży nie jest wskazane. Nie wystawiaj brzuszka na promienie słoneczne, ponieważ może to spowodować wiele zła w tym odklejenie się łożyska, co spowoduje śmierć Twojego dziecka! Miejcie to na uwadze, dumne mamy!

Przestrzegając tych zasad, poparzenie słonecznie nie jest Wam groźne! :-) Czy wiesz jednak, co powinnaś posiadać w swojej apteczce, aby w każdej chwili móc pomóc swojemu dziecku? Spis niezbędnych rzeczy znajdziesz w Apteczka dumnej mamy.

Czy Wasze dzieci lubią słoneczne dni? Lubią spędzać czas na słońcu czy raczej starają się go unikać? Jeśli marudzą, nie namawiajcie ich do korzystania ze słoneczka. Najwidoczniej im szkodzi i przeszkadza.

Dumna mamo – zapraszam do podzielenia się z nami zdjęciem Twojej pociechy na letnim spacerze. Pochwal się swoim skarbem, bo w końcu to on jest powodem Twojej dumy! Zajrzyj do GALERII NASZYCH POCIECH :-)

Podoba Ci się?

Zobacz komentarze (1):

  1. Dlaczego plażowanie w upał nie jest dobrym pomysłem? Jeżeli zapewnimy dziecku odpowiednią ilość cienia tak, by odbijające się od piasku promienie słoneczne do niego nie docierały, to nie widzę problemu. Nad wodą, a szczególnie nad morzem łatwiej znieść w upał, bo tam najczęściej jest nieco chłodniej. Gdy byłam z niemowlakiem (9 miesięcy) nad morzem, to poza plażą był upał, a na plaży wiał wiaterek i było dużo chłodniej. Do tego stopnia, że córce zakładałam legginsy i samej mi było chłodno w stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *