Aplikacja globulki dopochwowej – krok po kroku

Wiele z Was pisze z zapytaniem o aplikację globulki dopochwowej. Szczególnie starsze kobiety, które nie są przyzwyczajone do dotyku swojego ciała w tym rejonie, mają problemy z włożeniem globulki. To jednak zabieg bardzo prosty i nie należy się go bać :-)

Globulki w naszym życiu spotykamy dosyć często – podczas leczenia infekcji grzybiczej pochwy czy podczas odnowy błony po zabiegu usunięcia nadżerki szyjki macicy. Globulka to także forma antykoncepcji – dokładnie chemicznej.

Aplikacja globulki dopochwowej – krok po kroku

 1. Umyj ręce.
 2. Wyjmij globulkę z opakowania. Jeśli jest miękka, możesz włożyć ją na parę minut do lodówki aby odzyskała swoją twardość.
 3. Połóż się w wygodnej pozycji, na plecach. Postaw nogi i je rozszerz.
 4. Poszukaj palcem wejścia do pochwy i włóż w „dziurkę” globulkę. Postaraj się zaaplikować ją jak najgłębiej, tak aby jak najlepiej zadziałała.
 5. Po tym zabiegu możesz odczuć minimalne wypływanie zawartości pochwy, więc przed aplikacją zabezpiecz swoją bieliznę specjalną wkładką.
 6. Pozostań w pozycji leżącej (najlepiej zakładać tego typu leki przed snem), aby lek pozostał w pochwie i miał czas się rozpuścić.

Gotowe!
Mam nadzieję, ze po przeczytaniu tej instrukcji zakładanie tabletki dopochwowej nie będzie Wam straszne :-)

Zapraszam po więcej o nas – kobietach do KOBIECEJ STREFY!

Podoba Ci się?

Zobacz komentarze (5):

 1. Do tak precyzyjnej instrukcji trudno coś dodać. Można ją jedynie rozszerzyć na czopki doodbytnicze bo technika jest niemal identyczna. Jedyna różnicą jest to że czopka nie ma potrzeby wpychać „jak najgłębiej” (p.4). Wystarczy by w całości znalazł się za zwieraczem odbytu – dalej przemieści się już sam. Oczywiście zarówno globulkę jak i czopek należy aplikować do WŁAŚCIWEJ „dziurki” (że posłużę się określeniem użytym w artykule ;) ). Ewentualna pomyłka mogłaby mieć nieciekawe skutki.
  I jeszcze jedno: przed aplikacją należy się (w miarę możliwości) wypróżnić a podczas wkładania nie zaciskać zwieracza – przeciwnie, delikatnie przeć jak przy wypróżnianiu. Jeśli czopek wkładamy innej osobie (np. dziecku) trzeba ją do tego zachęcić.
  Powodzenia! :)

 2. ja nigdy nie miałam problemów z zakładaniem globulek dopochwowych a stosowałam nawet niedawno globulki bo zaczęłam odczuwać niewielkie pieczenie w okolicach intymnych, już po pierwszej nocy było lepiej ale i tak zastosowałam całe opakowanie by kuracja była najskuteczniejsza

 3. przed pierwszym zastosowaniem globulki mialam lekkie opory psychiczne, choc zupelnie niepotrzebnie, bylo latwo i bezbolesnie! a kilka dni kuracji globulkami pomogly mi pozbyc sie suchosci pochwy:)

 4. Z początku trudno samej włożyć by musiał partner ale potem juz sie przywyknie to okey śmieszne trochę ale takie leczenie najskuteczniejsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *