Czy w ciąży mogę spać w każdej pozycji?

Pewnie niewiele z Was się nad tym zastanawia, ale mimo wszystko postanowiłam poruszyć ten temat na stronie. Czy kobieta ciężarna może sypiać w każdej pozycji? Hmm, zastanawiałyście się kiedyś nad tym? Jeśli nie, to zachęcam do przeczytania artykułu :-)

Pozycja do spania do ważna kwestia podczas ciąży!

Tak, właśnie. To bardzo ważna kwestia. Dlaczego? Otóż dlatego, że musi Ci być wygodnie a wiadomo że rosnący brzuszek raczej w tym przeszkadza. Ponadto odpowiednia pozycja do snu jest ważna dla zdrowia przyszłej mamy jak i jej dziecka.

Czy w czasie ciąży mogę spać na brzuchu?

Oczywiście, o ile jego wymiary Ci na to pozwalają. Odpowiedni czas na sen w pozycji na brzuchu to I trymestr ciąży. W późniejszych miesiącach może być ciężko się na nim wygodnie i bezpiecznie położyć.

W jakiej pozycji nie powinno się spać w czasie ciąży?

Jak już wspomniałam wyżej – w II i III trymestrze nieodpowiednia jest pozycja na brzuchu. A co z pozycją płaską na plecach? Otóż również nie jest wskazana. Może ona bowiem spowodować ucisk na żyłę główną dolną kobiety ciężarnej i doprowadzić do niedotleniania, a w konsekwencji niedotleniania ciała. To oczywiście odziałuje na rozwijające się w brzuchu dziecko. Nie warto więc ryzykować.

Jaka jest najodpowiedniejsza pozycja do snu w czasie ciąży?

Chcecie znać prawdę? To Wam ją zdradzę. Pozycja na lewym boku to pozycja najbezpieczniejsza w całym okresie ciąży. Dlaczego? Ponieważ pozycja płaska na plecach lub na prawym boku może doprowadzić do złego samopoczucia mamy, a przy tym i dziecka. W tych pozycjach bowiem może dojść do ucisku żyły głównej dolnej, która może spowodować omdlenie kobiety ciężarnej. Nie warto więc ryzykować. Warto polubić spanie na lewym boku :-) A żeby umilić wypoczynek w tej pozycji – polecam włożenie poduszki między nogi a następną podparcie pleców. Powinno to poprawić komfort spania.

Co jeszcze zwiększy komfort spania?

Leżenie na lewym boku, poduszka za plecami i między nogami. Poduszka po głową? Także obowiązkowo. Ale żeby sen był przyjemny i zapewnił wypoczynek przyszłej mamie – przed snem wywietrz sypialnię. Twój sen napewno będzie efektywniejszy :-)

Dumne mamy, a Wy jaką pozycję preferowałyście do spania w czasie ciąży? Piszcie śmiało :-)

Więcej odpowiedzi na pytanie: Czy w ciąży mogę…? znajdziesz tutaj.

Podoba Ci się?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *