Wykonujemy test ciążowy

Zatrzymał Ci się okres? Masz objawy świadczące o tym, że możesz być w ciąży? Nie czekaj! Wykonaj jak najszybciej test ciążowy.

Zacznijmy od podstaw. Test ciążowy działa na zasadzie takiej iż z próbki pobranego przez nas same moczu „bada” zawartość gonadotropiny kosmówkowej (to taki specyficzny hormon, który produkuje się w czasie ciąży) w tymże moczu. Na tej podstawie ocenia, czy jesteśmy w ciąży.

Sprawa numer jeden. Udajemy się do apteki i kupujemy nasz test. Testy są różnego typu. Płytkowe, paskowe i strumieniowe. Płytkowe testy są najmniej wygodne, jednak dają najbardziej wiarygodny wynik. Mocz musimy pobrać za pomocą specjalnej pipetki z wcześniej przygotowanego pojemniczka i umieścić w specjalnym polu na teście. Testy paskowe polegają na zanurzeniu testu w pojemniczku z moczem. Strumieniowe są najwygodniejsze – podkładamy test pod strumień oddawanego moczu i gotowe! Wybór należy do Ciebie ;-)

Sprawa numer dwa. W domu, w zacisznym kącie wykonujemy nasz test. Wskazówki wyżej, ale najlepiej jednak postępować według wskazań producenta danego testu.

I co teraz? Odczytujemy wynik. Jeśli są dwie kreseczki – jesteś w ciąży! Jeśli jednak, tylko ta z oznaczeniem C się zabarwiła, świadczy to o tym, że test wykonany został prawidłowo, ale Twój stan to raczej nie ciąża.

Pamiętaj! Jeśli wynik testu jest pozytywny – nie czekaj, czym prędzej udaj się do ginekologa w celu potwierdzenia ciąży. Co zrobić jednak gdy jest negatywny? Pozostaje czekać. Okres może spóźniać się z wielu przyczyn, jednak jeśli taka sytuacja Cię niepokoi także udaj się do lekarza. Test jest tylko testem i też może się mylić…

Dumne mamy, a Wy wykonywałyście testy w czasie planowania ciąży? Czy raczej nie ufacie im i wolałyście szukać potwierdzenia w czasie wizyty u lekarza ginekologa?
Zapraszam do lektury o pierwszym miesiącu ciąży :-)

Podoba Ci się?

Zobacz komentarze (1):

  1. Moja ginekolog mówi, że pierwsza wizyta to nie wcześniej niż 8 tydzień. W pierwszej ciąży byłam w 7tyg i był tylko zarodek widoczny tak więc lepiej trochę odczekać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *