Ciąża była zaskoczeniem, bo miałam spiralę… – opis dumnej mamy Klaudii

Dumna mama Klaudia opisała dla nas swój DRUGI, NIEPLANOWANY poród. Zachęcam do lektury! :-)

http://dumnamama.pl/najpiekniejsza-kruszynka/  <— To opis mojego pierwszego porodu

Druga ciąża była taoalnym zaskoczeniem. A dlaczego? A dlatego że miałam spirale.
Narzeczony akurat przyjechał na kilka dni z Niemiec i mieliśmy miło spędzić czas. Śmiałam się że jednak chyba nic nie wyjdzie, ponieważ z wyliczeń wyszło że dostanę okres. Jednak okresu nie było ale jakoś nie specjalnie się przejełam. Nadal był nieregularny.
Po przyjeździe narzeczonego poszliśmy z córką do sklepu. Szliśmy za mężczyzną, który palił i nieświadomie, dmuchnął mi w twarz. Od razu zrobiło mi się niedobrze więc narzeczony zaproponował pójście do apteki po test – odruch wymiotny po zapachu papierosów miałam już w pierwszej ciąży. Kupiliśmy a w domu jedna mocna kreska i druga delikatniejsza. Następnego dnia z samego rana dwie mocne krechy.
Na dniach pojechaliśmy wyciągnąć spirale. Dzięki Bogu był to 4 TC więc ciąża się zachowała a dziecku nic sie nie stało. Badania, USG, chodzenie do lekarza – chłopak. Cała ciąża przebiegała dobrze a pod koniec nerwy. Częste wizyty w szpitalu, bóle brzucha, skurcze. Zagrożenie zatruciem ciążowym, lekarze zmartwieni że syn od 20 TC zwolnił rośnięcie i przybieranie na wadze.
W 39 TC zgłosiłam sie do lekarza, następnego dnia przed 12 zabrano mnie na cesarke. Podczas cesarki kolejne nerwy, lewa strona znieczulona, zaczynają mnie ciąć a ja czuje wszystko co mi robią po prawej stronie: czułam jak wkłuwają mi się w biodro. Przez kolejne minuty obracali mnie na stole żeby znieczulenie „spłynęło” na prawą stronę. Lekarze zaczęli mnie straszyć znieczuleniem ogólnym jednak w końcu się udało.
O 12:20 z wagą 2910 i 49 cm urodził się Dominik. Nasze drugie szczęście. I choć pojawił się w naszym życiu nieco za wcześnie (planowaliśmy drugie dziecko później) to nie zamienilibyśmy naszej rodzinki na nic innego.

Ciąża, choć nieplanowana, daje tylko szczęścia!
Dużo zdrówka dla Twoich pociech! 

Już niebawem ukażą się kolejne nadesłane przez Was opowieści… Wszystkie znajdziecie w zakładce Opowieści porodowe.

Może i Ty chciałabyś podzielić się z nami relacją z tego najszczęśliwszego dnia swojego życia? Jeśli masz ochotę – KLIKNIJ TUTAJ, ABY WYSŁAĆ SWÓJ OPIS! :-)

A w wolnej chwili zapraszam do galerii naszych pociech – to miejsce, w którym możesz pochwalić się swoim cudem! ♥

Podoba Ci się?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *